Jaką wybrać spawarkę do plastiku?

Aby móc zaoferować najnowsze i najskuteczniejsze rozwiązania oferta naszej firmy jest stale rozszerzana i modyfikowana aby sprostać Państwa wymaganiom. W związku z tym najlepszym sposobem na dobór odpowiedniego urządzenia z bieżącej gamy jest kontakt bezpośredni poprzez telefon bądź e-mail. Zapraszamy!


Kilka porad na co zwracać uwagę przy wyborze spawarki do plastiku.


Zanim podejmie się decyzję o wyborze spawarki należy zastanowić się do jakich prac ma ona być przeznaczona, nie tylko teraz ale i w przyszłości oraz jak często będzie używana.

    Przy wyborze spawarki należy zastanowić się czy kupowana jest do:
  • użytku prywatnego
  • użytku w warsztacie
  • spawania przemysłowego

Użytek prywatny - w przypadku gdy kupujemy spawarkę do siebie w większości przypadków nie musi być do mocny sprzęt, mamy przecież czas by naprawiany element pospawać sobie chwilę dłużej nie tak jak na warsztacie gdzie każda minuta się liczy. Modelami do siebie mogą być nawet najtańsze model typu AT8032, 857 lub z spawarek znacznie wydajniejszych AT3000 lub AT3500 która może służyć także jako zgrzewarka do naprawy plandek.

Użytek w warsztacie - spawarka do warsztatu musi być już urządzeniem i wydajniejszym i lepszym, sprzęt ten musi na siebie i na nas zarobić. Minimum w tym wypadku to AT3500 i to tylko w przypadku gdy spawanie będzie się odbywało np. z raz - dwa razy dziennie, lub jako uzupełnienie mocniejszych urządzeń jak model Bosite-D lub Bosite-S z którymi nie będzie problemów nawet przy grubych ściankach np. od zbiorników rolniczych od opryskiwaczy czy grubych chłodniach rynienek od samochodów ciężarowych. Szczególnym wyjątkiem warsztatu są serwisy laptopów oraz stanowiska pracy gdzie będą spawane małe drobne elementy wtedy najlepszym wyborem będzie model AT951.

Spawanie przemysłowe - tutaj priorytetem jest wydajność spawania ze względu na to, że ścianki spawanych zbiorników, płyt itp. są od 4-5mm. grubości w górę. Najlepszym jak do tej pory wyborem nie tylko z oferty Bosite ale także na rynku jest już wspomniany Bosite-D ze względu na minimalną elektronikę i najwyższą wydajność tego typu spawarek czyli do 280 l/min. Dla stanowisk stacjonarnych gdzie mniej liczy się mobilność a bardziej komfort i mniejsze zmęczenie pracownika polecamy model Bosite-S, który posiada identyczne parametry co model Bosite-D ale element grzejny jest oddzielony od dmuchawy długim wężem.