Klejenie banerów teoria i praktyka

Klejenie banerów wykorzystywane jest w momencie kiedy nie chcemy lub nie możemy użyć zgrzewarki z powodów opisanych poniżej lub zastępujemy technologię łączenia banerów na taśmę.


  Zalety klejenia w stosunku do stosowania taśmy:
 • klej jest mocniejszy (przy taśmie mowa o lepieniu nie klejeniu)
 • klej jest trwalszy
 • klej jest tańszy (dobrej jakości to koszt rzędu 80 gr - 1 zł za metr bieżący, kleju MEGA B170 ok. 20 gr.)
 • klej jest równie prosty w nakładaniu

  Powody, dla których rezygnuje się ze zgrzewania:

  • jeżeli jest zbyt mało materiału do zgrzewania i nie opłaca się kupować zgrzewarki ręcznej, a tym bardziej zgrzewarki automatycznej
  • materiał banerowy nie pozwala zgrzewać (tanie, niskiej jakości materiały, które nawet automatem jest trudno zgrzać )
  • miejsce łączenia nie pozwala użyć zgrzewarki lub jest zbyt duże niebezpieczeństwo uszkodzenia materiału (np. przyklejamy wydrukowane logo na właściwy baner)

  Jak kleić prawidłowo banery i podobne materiały

  Do tego typu klejenia używa się od dawna sprawdzony tandem klei MEGAfix oraz MEGA B170.

  MEGA B170 - na duże powierzchnie czyli klejenie baneru do banera, klejenie na zakładkę pod oczka, klejenie w całości materiału banerowego czyli np. opisane powyżej przyklejenie loga. Klej ten nanosimy na 2 powierzchnie szpatułką, wałkiem lub pędzlem ale uciętym tak by był w miarę sztywny; klej musi być równomiernie rozprowadzony po powierzchni. Dociskać wałkiem można od razu lub po odczekaniu aż obeschnie i zrobić w między czasie kilka banerów, następnie przystąpić do docisku i lekkiego podgrzania (podgrzanie przyspiesza cały proces i podnosi wytrzymałość połączania).

  MEGAfix - do klejenia małych powierzchni jak podklejanie brzegów po klejeniu MEGA B170 lub zgrzewaniu, drobne naprawy w terenie (nie potrzeba prądu, a klejenie może odbywać się nawet w niskich temperaturach). Jest to szybki klej kontaktowy, wystarczy nanieść klej na powierzchnie punktowo lub po całej linii i docisnąć - ważne aby docisk był przeprowadzony stopniowo przez całość czyli tak jak przy użyciu wałka, w przypadku docisku od razu całej powierzchni spowodowało by to iż powietrze zostanie między powierzchniami.